Breaking

Yıl Ortası Gıda Enflasyonu 2018



Enflasyon, fiyatlar genel seviyesinin sürekli yükselişini temsil eder. Bu yükselişler, hane halkının alım gücünü düşürdüğü için pek olumlu karşılanmaz ancak piyasanın hareketli olması için düşük bir enflasyon oranının olması da gereklidir.

Vatandaşları etkileyen enflasyonun kendi içinde çok sayıda alt başlığı vardır. Bu başlıklardan en önemlisi Gıda Enflasyonudur. Aşağıda yer alan tabloda, dünya genelinde yer alan gıda enflasyonu verilerine ulaşabilirsiniz.

Son yazan kısım en son veriyi vermekte ve en fazladan en aza doğru sıralanmaktadır. Ülkemiz 7. sırada yer alarak, gıda enflasyonun yüksek olduğu ülkeler arasında yer almaktadır.



ÜlkeSon
Venezuela315.002015-12
Güney Sudan125.702018-07
Suriye28.502018-05
Kongo27.402018-06
Liberya20.102018-04
Sierra Leone19.652018-06
Türkiye19.402018-07
Libya18.302018-04
Iran16.802018-06
Etiyopya16.702018-07
Özbekistan15.902017-12
Angola14.102018-06
Surinam13.902018-03
Haiti13.802018-06
Gine13.702018-05
Nijerya12.982018-06
Madagaskar11.902017-12
Moğolistan10.802018-06
Uruguay10.602018-06
Mısır10.132018-06
Ukrayna9.502018-06
Malavi9.102018-06
Tunus8.302018-07
Zambiya8.102018-07
Aruba7.302018-06
Gana7.302018-06
Filipinler7.102018-07
Cezayir7.052018-06
Guatemala7.002018-06
Barbados6.502018-04
Gambiya6.252018-06
Bangladeş5.982018-06
Suudi Arabistan5.902018-06
Lübnan5.872018-06
Myanmar5.802018-06
Lesotho5.502018-04
Burkina Faso5.402018-06
Dominik Cumhuriyeti5.382018-06
Endonezya5.352018-07
Hong-Kong5.202018-06
Zimbabve5.122018-06
Fiji5.102018-06
Moldova5.102018-06
Bolivya5.002018-06
Moritanya4.902018-06
Slovakya4.802018-06
Nikaragua4.502018-07
Ürdün4.002018-06
Kıbrıs3.902018-06
Kazakistan3.902018-07
Romanya3.862018-06
Namibya3.802018-06
Vietnam3.782018-07
Bhutan3.702018-06
Paraguay3.702018-07
Pakistan3.522018-07
Güney Afrika3.402018-06
Tanzanya3.402018-06
Macaristan3.302018-07
Mali3.302018-06
Honduras3.292018-06
Meksika3.242018-06
Bahreyn3.202018-06
Sili3.202018-07
Almanya3.202018-06
Nepal3.202018-05
Arnavutluk3.152018-07
Azerbaycan3.002018-06
Hindistan2.912018-06
Jamaika2.902018-06
Sri Lanka2.902018-06
Izlanda2.802018-07
Italya2.802018-06
Bulgaristan2.702018-06
Çek Cumhuriyeti2.702018-06
Polonya2.702018-06
Trinidad Ve Tobago2.702018-04
Birleşik Arap Emirlikleri2.702018-06
Filistin2.632018-06
Brunei2.602018-05
Fas2.602018-06
Makao2.572018-06
Sırbistan2.502018-06
Slovenya2.502018-07
Ispanya2.502018-06
Belçika2.402018-07
Avrupa Birliği2.402018-06
Finlandiya2.402018-06
Isveç2.402018-06
Beyaz Rusya2.302018-06
Bermuda2.302018-05
Hırvatistan2.302018-06
Euro Bölgesinde2.302018-06
Georgia2.302018-07
Kamboçya2.272018-04
Lüksemburg2.122018-07
Avusturya2.002018-06
Fransa2.002018-07
İngiltere2.002018-06
Irak1.902018-06
Malta1.902018-06
Doğu Timor1.802018-06
Israil1.802018-06
Estonya1.702018-07
Kamerun1.602018-03
Singapur1.502018-06
Güney Kore1.502018-07
Isviçre1.502018-07
Brezilya1.402018-07
Kanada1.402018-06
Kosta Rika1.402018-06
Litvanya1.402018-07
Amerika Birleşik Devletleri1.402018-06
Cayman Adaları1.302017-12
Yunanistan1.302018-06
Guyana1.302018-05
Karadağ1.302018-06
Portekiz1.242018-06
Bosna-Hersek1.202018-06
Kolombiya1.202018-07
Porto Riko1.102018-06
Mozambik1.002018-07
Laos0.972018-05
Ermenistan0.902018-07
Kosova0.902018-06
Tayvan0.892018-07
Malezya0.802018-06
Seyşeller0.692018-07
Kenya0.532018-07
Faroe Adaları0.502018-06
Japonya0.402018-06
Norveç0.402018-06
Avustralya0.302018-06
Çin0.302018-06
Papua Yeni Gine0.302018-03
Yeşil Burun0.202018-06
Makedonya0.202018-07
Yeni Zelanda0.202018-06
Kuveyt0.102018-06
Hollanda0.102018-07
Tayland0.022018-07
Danimarka0.002018-06
Katar0.002018-06
Peru-0.282018-07
Umman-0.352018-06
Tacikistan-0.502018-05
Benin-0.602018-06
Botswana-0.602018-06
Rusya-0.602018-06
Belize-0.702018-06
El Salvador-0.702018-06
Yeni Kaledonya-0.702018-06
Cibuti-0.902018-03
Letonya-0.902018-07
Svaziland-0.902018-04
Panama-1.002018-06
Nijer-1.102018-06
Fildişi Sahili-1.202018-06
Togo-1.302018-06
Irlanda-2.102018-06
Senegal-2.402018-06
Uganda-2.602018-07
Ekvador-2.802018-07
Afganistan-3.602018-05
Ruanda-3.702018-06
Çad-4.002017-05
Maldivler-4.102018-05
Kırgızistan-4.602018-06
Mauritius-4.602018-06
Burundi-7.802018-06

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.